budějovický
majáles

/  2. až 6. května v Českých Budějovicích

Vše o volbě krále, masky, alegorického vozu a školy

I letos jsme připravili tradiční klání kandidátů na krále/královnu, soutěž o nejlepší masku, nejlepší alegorický vůz a nejlepší školu. Vítěze čeká doživotní sláva a pěkné ceny, takže přípravu rozhodně nepodceňte!

Volba krále/královny Majálesu

Volba krále/královny Budějovického majálesu 2011 bude letos probíhat ve třech kolech – ze všech kandidátů postoupí do finále tři, kteří získají nejvíce hlasů za svá videa. Finalisté se pak utkají v zatím tajné disciplíně.

 • Hlasování pomocí SMS
  Každý kandidát natočí volební spot, který vystaví na Youtube. Po zveřejnění spotu na stránce s kandidáty získává pomocí SMS hlasy. Do finále postupují tři kandidáti s nejvyšším počtem hlasů. Navíc má majálesový tým letos právo udělit divokou kartu zvláště povedenému videu a vyslat tak čtvrtého kandidáta do finále bez ohledu na výsledky SMS hlasování. Díky tomu tak mají šanci i kandidáti z menších škol.
 • Finálová disciplína
  Finalisté se utkají v jedné nebo dvou disciplínách, které zde brzy zveřejníme.

Soutěž o nejlepší masku

Tradiční soutěž o nejlepší masku nebude chybět ani letos. Nejlepší masku bude vybírat nezávislá porota.

 • Hodnocení porotou
  Abychom zajistili co největší objektivnost, porota bude složená ze studentů mimo majálesový tým a jedním členem majálesového týmu. Porotcem můžete být i vy – výzva k přihlášení do poroty bude zveřejněna na tomto webu a na facebookové stránce Majálesu.

Soutěž o nejlepší alegorický vůz

Nejlepší alegorický vůz Budějovického majálesu 2011 bude stejně jako v případě nejlepší masky vybírat nezávislá porota, ta samá, která bude vybírat masku.

 • Hodnocení porotou
  Hodnotit se bude estetický dojem a originalita. Alegorický vůz je cokoli pojízdného, co uveze lidi bez újmy po kostkách městem a nebude poháněno motorem.

Soutěž o nejlepší školu

Hodnocení škol bude stejně jako loni probíhat spíše kvantitativně než kvalitativně. Není v našich silách řešit dotazy ohledně zaujatosti a nadržování té či oné škole, takže se bude hodnotit především počet předem určených prvků, které škola v průvodu bude mít.

 • Hodnocení početnosti masek, transparentů, vozů...
  Hodnotit budeme přítomnost a počet alegorických vozů, přítomnost a počet transparentů, celkovou maskovanost (čím větší procento povedených masek v průvodu dané školy, tím lépe) a celkový dojem (ten mohou zlepšit například hromadně zpívané chorály a pokřiky).
68 kapel 10 divadel 21 performerů 2816 masek 1 král
Velice si vážíme podpory našich partnerů, díky které každoročně ožívá unikátní studentský festival. Děkujeme!
Město České Budějovice, Nadace Vodafone, Seznam, Timezone, Samson, Jihočeský kraj, Otherm a další
Budějovický Majáles pořádá od roku 2004 Studentské kulturní sdružení České Budějovice. Všechna práva vyhrazena.
0