budějovický
majáles

/  2. až 6. května v Českých Budějovicích
16 prosince

Ptáte se, jak se mají vaši oblíbení organizátoři? Hekticky! Jak jinak, to se u nás prostě nezmění. Rozhodli jsme se proto vnést do naší webové anarchie trochu řádu a jednou za čas vám ukázat, na čem zrovna pracujeme, co zrovna nestíháme, co nás těší a kdo nás zlobí.

První záležitost, kterou je potřeba odškrnout z naší černé listiny nedodělaných úkolů, je poděkování. Ano, krátké a milé slovo „díky" pro ty, kteří Majálesu hodně pomohli. Děkovat budou mastodonti majálesového teamu, jejichž slovo je podloženo větší zkušeností a až rodičovskou starostí o náš a váš drahý festival.

Lukáš Černý (technika, sponzoring, jedna ze dvou hlav teamu)

Já osobně bych chtěl poděkovat celému teamu, který letos pracoval na 120%, přestože se většina z něj podílela na Majálesu poprvé.
Dále bych chtěl poděkovat Ondrovi Doležalovi za to, že trpěl naše uřvané schůze v Horké vaně a hlavně, že nás nechal Horkou vanu používat jako kancelář.
Další dík patří Michaelu Kalovi za jeho větu: „Tys teď dělal majáles, já tě naučim matiku.“
Poté bych chtěl poděkovat všem brigádníkům a pomocníkům, kteří se i nepřímo podíleli na Majálesu a tím nám vše ulehčili.
Také bych chtěl poděkovat mým kamarádům, kteří trpěli neustálé mluvení o Majálesu.

DÍKY MOC A ČAUKY MŇAUKY!!! 
  
 Lukáš v Backstagi
     
Barbora Kočvarová (všechna úřednická činnost, povolenky na městě, sponzoring, druhá hlava teamu)

V první řadě velký dík a obdiv Lukášovi, s kterým sme ten letošní rok zvládli, podle mě na jedničku. Právě díky Lukášovi měl letošní Majáles nejvíc financí od soukromých sponzorů, nehledě na to, jakým tempem Lukáš proplul celým majálesovým týdnem. Hned za ním bych chtěla zmínit Zibíka, protože z grantů v jeho podání se staly slohově dokonalé a vtipné články, které pomohly na správných místech, aby letošní Majáles dopadl tak skvěle jako dopadl.
Velký dík z mojí strany patří úřednicím a úředníkům na magistrátu a městské policii, protože bez jejich pomoci bych buď ještě stále neměla všechna potvrzení, nebo byla jednou nohou v kriminále.
A jak jinak dík celýmu teamu, našim a Medymu, že to se mnou vydrželi.......
 
Bára při svatebním obřadě (fotograf Michal) a oddávající Piky (streetartový pracan)

Ladislav Zibura (Obergruppenführer grantové jednotky)

Já bych v první řadě rád poděkoval Matějovi - za to, že mi kdysi ukázal, jak psát granty, díky čemuž jsem letos s jejich psaním nezačínal jako grantový panic, dále grantovým komisím, které mé zoufalé volání o peníze na Majáles vyslyšely (zejména pak komisi Vodafonu a kulturní radě města). Můj dík patří také kapelám Beatholes a Elektrik Kezy Mezy, protože se mi díky nim poprvé, navzdory mému hudebnímu (ne)vkusu, líbil hudební program. Taky bych rád vyjádřil svůj obdiv Lukášovi - za to, že ten neskutečně hektický týden přežil až do samotného konce (kachny se šesti a kroužkem v Metropolu:), Báře za to, jak to měla všechno ošéfované na městě a perfektně jí to klaplo, Koldovi za jeho výdrž v teamu a všem ostatním členům teamu i brigádníkům za to, že se podíleli na úžasné a unikátní akci. Na závěr nesmím zapomenout na vážně míněné poděkování městským policistům, kteří se nejen během průvodu ukázali jako rozumní a tolerantní lidé - a taky na ironické poděkování jejich kolegovi, který mi naznačil, kdo je skutečným "pánem situace" a bezdůvodně mě šikanoval...
 Zibi a jeho klasická práce-vede průvod!

Jan Junek (grafik, supervizor, krotitel nereálných myšlenek)

Děkuju lidem za nejlepší průvod, jaký kdy Majáles zažil. Děkuju Džunymu za krásnou grafiku (už bylo načase po těch zelenomodrých letech!) a Zuzce za infarktovou tvorbu anotací účinkujících do čtyř do rána.

 
Džuny a první jídlo (asi v 5 odpoledne, byl jeden z prvních kdo se k němu dostal!)

Martin Kolář (hudební dramaturg, nedochvilný majálesový kmet )

Z pozice dramaturga bych rád poděkoval všem účinkujícím za účast, vstřícnost a jejich nadšení pro celý festival. Svým dvěma stagemanagerům za výdrž. A hlavně všem, kteří se opět účastnili heroických výkonů typu sehnat v ČB dva gramofony během 30 minut, postavit nepostavitelný stan či už jen pracovat pro Majáles místo toho být na něm jako divák. Opět se téměř nemožné stalo skutečným.
 
 
Kolda, klasicky: notebook, mobil a nerušit! (nestíhá)
  
A jaký pro nás všechny vůbec letošní Majáles byl? 
Velký, náročný a úspěšný. Poprvé se nám povedlo přivézt velkého zahraničního headlinera na hlavní stage. Podařilo se také naplnit Piaristické náměstí tak, ža při koncertu Prago Union praskalo ve švech. Makali jsme na streetartu a na ulicích města to bylo vidět. Průvodu se zúčastnilo nejvíc škol a nejvíc jednotlivců. 
Pro velkou část týmu byl ale Budějovický Majáles 2011 náročnější a více vyčerpávající než obvykle. Čtyři členové teamu totiž z Majálesu vstoupili rovnýma nohama do svaťáku, takže kýžený odpočinek po týdnu beze spánku s milionem telefonátů a jezením rohlíků s paštikou nepřišel. Show must go on, všichni úspěšně odmaturovali a jsou tu jenom pro vás!

Přidáváme ještě několik fotek:

 Bára a Lukáš - všechno je fajn


 Kolda a klávesák The keyborg si užívají Zagar

  

Džuny si bere Zuzku (pomáhala kde se dalo, za anotace děkujte jí) a oddává je Hanka (to je slečna, která se letos postarala o streetart)

 

Zibi ukazuje Báře, jak tomu průvodu skvěle velí

 Aktualita tohoto měsíce:
-postoupili jsme v soutěži s idnes.cz, takže teď už zbývá jen splnit to, co jsme slíbili - přivézt 50 kapel z 5ti zemí světa. Těšíte se? Doufáme, že ano, protože budeme potřebovat aby vás přišlo rovnou 5 tisíc!
-velká část našeho týmu se sešla na koncertě N.O.H.A. v Besedě! Byla to nostalgie, super koncert, sice ne majálesový, ale zato bez starostí. Mohli jsme si proto dovolit připravit pro vás exluzivní rozhovor se saxofonistou a ústřední postavou N.O.H.A., Filipem Nohou!

68 kapel 10 divadel 21 performerů 2816 masek 1 král
Velice si vážíme podpory našich partnerů, díky které každoročně ožívá unikátní studentský festival. Děkujeme!
Město České Budějovice, Nadace Vodafone, Seznam, Timezone, Samson, Jihočeský kraj, Otherm a další
Budějovický Majáles pořádá od roku 2004 Studentské kulturní sdružení České Budějovice. Všechna práva vyhrazena.
0