budějovický
majáles

/  2. až 6. května v Českých Budějovicích
06 května

Program Majálesu vrcholí, nezmeškejte průvod škol, vyhlášení krále, další streetartové akce a mnoho skvělých kapel, které se představí hned na dvou open-air stagích v čele se světoznámým headlinerem, skupinou N.O.H.A.

Maskovaný průvod šestnácti škol odstartuje už ve 12:45 z Háječku. Dav studentů projde centrum města a zastaví se na Sokolském ostrově, aby přihlíželi finálnímu souboji čtyř nejúspěšnějších kandidátů na titul krále Majálesu. Dejte si na svém průvodu záležet, protože kromě cen majálesovému králi se budou předávat i ceny pro nejlepší školu, nejlepší alegorický vůz a nejlepší masku. 

I během koncertů na hlavní scéně budou stále probíhat streetartové akce. Na rohu radnice se uskuteční divadelní insenace "Já to jsem" a "Královská moudrost" od oblíbeného teátru herce a kejklíře Víti Marčíka. V 16:00 na Piaristickém náměstí zahraje akustické trio Bejlí. Hned po nich nastoupí taneční skupina Guerilla Dance, který vkládá do vystoupení divadelní prvky a tančí s živou muzikou. Posledním pouličním vystoupením bude zábavná kouzelnická hodinka v 18:00. 

Všechny milenecké páry mají na Sokolském ostrově příležitost říci si své ano před oltářem a přísahat organizátorovi Majálesu. Bohužel projížďka na lodičkách jako svatební dar musela být zrušena, protože nebyla povolena u vodní správy.

Vedle hlavního pódia vyroste i oblíbená NAAB stage, veliké šapitó, ve kterém vystoupí představitelé alternativnější scény. V 15:20 zahájí program pražská kapela Or, balancující někde na hraně mezi stonerem a grunge. Následuje post rock s prvky metalu v podání UNNA a hned po nich post punkoví Ambellyn. V 18:20 nastoupí jedni z praotců českého math rocku Made by the Fire z Plzně. Díky spolupráci projektů Naab a Ostinato Festival se objeví jako hlavní hvězda této stage Capillary Action, indie rock z Filadelfie kombinovaný s mnoha odlehlými prvky, od  melodického death metalu, přes country pop až po jazz. Po koncertu těchle výtečných Američanů zakončí celý program NAAB stage křest nové desky hardcorových Five Seconds to Leave.

A konečně na hlavní open-air scéně na Sokolském ostrově začne program ve 14:30 a bude se po celou dobu střídat tak aby se nekryl s NAAB stage a nikomu neunikla žádná z výtečných kapel. Hned po vyhlášení krále bude prostor na pódiu patřit skupině mladých neuvěřitelně talentovaných Romů Gypsy Rytmic. Po nich následuje dvojice kluků z Německa, Elektrik Kezy Mezy, kteří oslňují muzikou na způsob The Strokes nebo The Clash. Další na řadě jsou The Keyborg, teprve nedávno vzniklá pražská kapela, která ovšem už teď dává najevo svou výjimečnost. Kombinací hip-hopu, elektroniky a dalších žánrů vytváří svěží, dynamickou hudbu. Následující kapelu Pub Animals v jižních Čechách není třeba příliš představovat, zvláště pak fanouškům ska a reggae. Nejen, že nedávno získali andělské ocenění, ale za vše mluví i jejich účast na legendárním španělském festivalu Rototom Sunsplash. Tyhle skáčkaře vystřídá skupina diametrálně odlišná, jedna z nejznámějších formací východoevropské elektronické scény, Žagar, která svou hudbu navíc doprovází fenomenální světelnou show. A v deset večer litujte, kdo se nedostanete na Sokolák. Konečně to rozjede hlavní headliner N.O.H.A., světová kapela kombinující drum'n'bass s žánry z celého světa. V Budějovicích vystoupí poprvé v inovované sestavě s dvěma novými zpěvačkami. Těšte se na pravou world music, která vám rozproudí krev! Program stage zakončí oblíbení budějovičtí VEES, tří-členná retro partička, hrajícící ve stylu indie a rock'n'rollu.

Poslední den Majálesu se paří až do rána. Takže po skončení koncertů na Sokoláku vyražte na deep housový set Dje Swoopa a Martina DSC do Café Hostel, příznivci rock'n'rollu mohou zakotvit ve Velbloudu, kde hraje DJ Louboss.

Rozlučte se s Budějovickým majálesem se vší parádou a až vás ráno přejde kocovina, už se můžete začít těšit na ročník 2012. Užijte si festival!
68 kapel 10 divadel 21 performerů 2816 masek 1 král
Velice si vážíme podpory našich partnerů, díky které každoročně ožívá unikátní studentský festival. Děkujeme!
Město České Budějovice, Nadace Vodafone, Seznam, Timezone, Samson, Jihočeský kraj, Otherm a další
Budějovický Majáles pořádá od roku 2004 Studentské kulturní sdružení České Budějovice. Všechna práva vyhrazena.
0