budějovický
majáles

/  2. až 6. května v Českých Budějovicích
05 května

Počasí nám začíná být nakloněno. Letní vedra se nechystají, ale sluníčko vylezlo, tak nezahálejte a vyrazte ven za Majálesem. A na co se můžete zítra těšit? Čtěte dál.

Brzo odpoledne se na nábřeží u Železné pany představí Kabaret Kajbar, divadelní soubor, pojmenovaný po slavné budějovické postavičce Láďovi Kajbarů.
Hned po nich nastoupí dvojice hudebníků HUSO, charakterizující sama sebe jako prvorepublikový punk. Pokud jejich vystoupení někdo zmešká, nemusí zoufat, lze je zastihnout později, od deseti večer v Café Hostel. Nakonec na cyklostezce u řeky zahraje absurdita jménem Kosmonášup, banda šílenců s ještě šílenějšími texty.
Zatím U Beránka v 16:00 zajamuje několik talentovaných kytaristů. A kdo má chuť na trochu klavírní hudby, může večer v Café Once zastihnout Romana Kubaštu.

Pro divadelní diváky je kromě Kajbarů připravena také nová inscenace od Arte Della Tlampač na prknech Studentského Univerzitního Divadla. Hra plná absurdního humoru monty pythonovského typu nese název Hovězí ochutnávka.

Jak už bylo řečeno skupina HUSO se opět objeví v Hostelu, a to při příležitosti vernisáže výstavy dvou studentek oboru propagační grafiky Sarry Malki a Magdalény Šedivé. Ty vám ještě před koncertem objasní výtvarnou myšlenku svých netradičních děl.

Namísto plánovaných  Fucking Generation uvedených v letáčku, proběhne v Horké Vaně od 19:30 Majálesový Open space. Jde už o čtvrtou otevřenou diskuzi na téma "Kulturní identita Českých Budějovic." Máte jedinečnou příležitost vyjádřit svůj názor na kulturní život ve městě, a navrhnout změny, které je podle vás třeba provést.

Tento den konečně vyroste první open-air stage Majálesu na Piaristickém náměstí. Už v 16:00 zahájí program skupina Playbox, charismatický pop-funk s pořádným bassovým groovem pod vedením frontmana Michaela Říhy, bývalého klávesisty Pub Animals. Na ně naváže v podobném stylu tříčlenná funková partička Strong Coffee. Také se připravte na mix soulu, jazzu, popu a hip-hopu v podání kapely Navigators, která svého času hrála s velikány jako Ohmega Watts nebo Monkey Business. Po osmé večer vezme parta kluků z Budějc Wildsticks do rukou paličky a rozjede pořádnou bubenickou show, která vám rozproudí krev před vystoupením hlavní hvězdy večera. Touto  hvězdou nebude nikdo jiný, než slavná hip-hopová formace z Prahy Prago Union. Bezzubej básník ulice a slovní šachista Kato předvede svoje umění i s živou kapelou, nejen pro příznivce oldschool hip-hopu.
V přestávkách mezi kapelami na stagích můžete sledovat performance profesionálních kadeřníků
Kolem nebudou chybět stánky s občerstvením, merchandisem kapel a v neposlední řadě s majálesovými tričky.

Samozřejmě nemusíte končit v deset večer. V Cuba baru je pro vás připraven hip-hopový set DJe Larwy. A fanoušci Drum'n'bassu můžou pařit do tří ráno na Majálesovém Blackoutu v Mighty baru Velbloud.

Užijte si předposlední den, a připravte se na finální pátek. May the force be with you!


68 kapel 10 divadel 21 performerů 2816 masek 1 král
Velice si vážíme podpory našich partnerů, díky které každoročně ožívá unikátní studentský festival. Děkujeme!
Město České Budějovice, Nadace Vodafone, Seznam, Timezone, Samson, Jihočeský kraj, Otherm a další
Budějovický Majáles pořádá od roku 2004 Studentské kulturní sdružení České Budějovice. Všechna práva vyhrazena.
0