budějovický
majáles

/  2. až 6. května v Českých Budějovicích
04 května

Majáles je přesně uprostřed své týdenní cesty a jeho program je čím dál nabitější, takže co nás čeká ve středu?

Odpoledne na Sokolském ostrově a ve dvoře Gymnázia Česká bude věnováno tanci. Od 16 hodin budete mít možnost shlédnout hned 6 tanečních skupin, které vám předvedou různé druhy tanců, a to od orientálních až po streetdance.
Paralelně, od 16:30, zahraje na Piaristickém náměstí kytarové duo Barchni Maškara a od sedmi večer na stejném místě zazní jazz řízlý funkem v podání Velikého ZUŠ Bandu.

Příznivci fotografie mohou zavítat v půl šesté do Café Once, kde proběhne vernisáž spojená s promítáním z cest po drsném Islandu. Projekce fotografií se uskuteční i v 21:00 na Piaristickém náměstí v rámci Ozvěn Fotojatek, originálního projektu, který se v Budějovicích objevil už na začátku března.

Studium není samozřejmostí, na toto i jiná témata, týkající se studentů bude mluvit oblíbený Josef Prokeš na Majálesové Bohoslužbě. Bohoslužba je určena nejen pro pravidelné návštěvníky kostela, ale opravdu pro všechny. Proběhne od 18. hodin v kostele Obětování panny Marie, ideální příležitost pro každého, kdo si chce rozšířit obzory, nebo se jen nikdy neodvážil do kostela na klasickou mši.

V 18:30 začíná retro večer ve dvoře U Beránka a každý kdo si chce užít atmosféru na 100%, by měl projít skříň a vyrazit v nějakém stylovém kousku oblečení. K tanci i poslechu zahraje Swing Trio Avalon. Pro zpestření se můžete nechat zvěčnit v dobovém ateliéru, a to klidně i se stylovým účesem, který vám na hlavě ochotně vytvoří přítomní kadeřníci. V průběhu večera bude taktéž probíhat projekce dobových filmů.

Divadelní představení se ve středu uskuteční sice jediné, ale zato s  tak originální scénou, že vydá za tři. Divadlo Bufet přijede na parkoviště za DK Metropol s vlastním autobusem, ve kterém také zahrají hru Řidič. Kapacita míst ve voze je omezená, takže dlouho neváhejte. Mimo představení Autobuf, se můžete těšit na krátké improvizační představení - Plovárna, do které jsou zapojeni i diváci. "Plovárnu" zahraje divadlo Bufet několikrát, takže přijďte a zahrajte si s nimi.

Večer ve Velbloudu pokračujeme přehlídkou nabitého hudebního programu, který tentokrát polichotí hlavně příznivcům tvrdší muziky. Od 20:30 vystoupí Dirty Blondes, rock'n'rollová kapela s nádechem punku a dračicí Beego před mikrofonem.
Hned po nich zahrají Švýcaři WolfWolf. Tahle dvojice psychedelických hudebníků sama sebe popisuje jako thrash'n'roll z lesů.
Ti co nebudou mít dost, můžou dál pařit ve Velbloudu na DJe Mattea a DJe Vlkolďáka.
Pro příznivce funky a breakbeatu je připravena párty pod taktovkou Dje Ramela, a to v Cuba Baru.

Užívejte si Majáles co to jde, kupujte trička a doufejte, že už se vypršelo.

68 kapel 10 divadel 21 performerů 2816 masek 1 král
Velice si vážíme podpory našich partnerů, díky které každoročně ožívá unikátní studentský festival. Děkujeme!
Město České Budějovice, Nadace Vodafone, Seznam, Timezone, Samson, Jihočeský kraj, Otherm a další
Budějovický Majáles pořádá od roku 2004 Studentské kulturní sdružení České Budějovice. Všechna práva vyhrazena.
0